Chce po Vás zaměstnavatel vyplnit průzkum spokojenosti zaměstnanců?

Nebojte se toho a snažte se všechny dotazy maximálně poctivě a upřímně odpovědět.

Z hlediska jednotlivce – zaměstnance je průzkum spokojenosti zaměstnanců jedinečnou příležitostí, jak dát vedení najevo svůj názor. Chcete říci něco, co byste jen těžko říkali při  osobním hovoru a co považujete za důležité, aby vaši nadřízení věděli? Pak je průzkum spokojenosti pro vás ideální platforma, protože je typicky naprosto anonymní a i když vyjádříte kritické názory, nehrozí Vám za to žádný „postih“. Nemusíte se tedy bát vyjádřit vlastní názor. Je to přesně to, co od vás zaměstnavatel očekává, když dělá průzkum spokojenosti. Můžete tak pomoci zlepšit pracovní prostředí, budete se pak do práce více těšit a budete spokojenější jak Vy, tak Váš zaměstnavatel.

Průzkumem spokojenosti zaměstnanců Vám dává firma najevo, že si Váží vašeho názoru a chce jej znát. Vyplňování dotazníku tedy nevnímejte jako otravnou formalitu, ale využijte ho k tomu, abyste dali své společnosti a jejímu vedení zpětnou vazbu, která může mít přímý dopad na zlepšení oblastí, kde vás „tlačí bota“.

Nemusíte se bát, že vaše zpětná vazba zapadne v záplavě dat. Moderní průzkumy umožňují informace strukturovat přehledně dle různých kritérií, díky čemuž může zaměstnavatel věnovat pozornost i menším úsekům, což pro vás znamená, že váš názor bude vyslyšen i když pracujete ve velké firmě či korporaci.

Průzkum spokojenosti může být pro vás příležitostí říci vlastní názor. Tak proč toho  nevyužít?