Přínosy průzkumů spokojenosti pro zaměstnance

Poskytněte svému zaměstnavateli cenný feedback

Chce po vás zaměstnavatel vyplnit průzkum spokojenosti zaměstnanců?

Nebojte se toho a snažte se všechny dotazy otevřeně a upřímně odpovědět.

Z hlediska jednotlivce – zaměstnance je průzkum spokojenosti zaměstnanců jedinečnou příležitostí, jak vyjádřit svůj názor. Chcete říci něco, co byste jen těžko sdělovali při osobním pohovoru, a co považujete za důležité, aby nadřízení věděli? Pak je průzkum spokojenosti ideální platforma. Typicky bývá zcela anonymní, a tak umožňuje zaměstnancům bezpečně a otevřeně vyjádřit i kritické názory. Poskytuje jedinečnou příležitost vyjádřit vlastní názor. A to je přesně to, co zaměstnavatel očekává, když dělá průzkum spokojenosti, angažovanosti a identifikace. Zapojením do průzkumu spokojenosti můžete pomoci zlepšit pracovní prostředí. Do práce se pak budete více těšit a budete spokojenější nejen vy, ale také váš zaměstnavatel.

Průzkumem spokojenosti zaměstnanců vám dává firma najevo, že si váží vašeho názoru a chce ho znát. Vyplňování dotazníku tedy nevnímejte jako otravnou formalitu, ale využijte ho k tomu, abyste dali své společnosti a jejímu vedení zpětnou vazbu. Ta může mít přímý dopad na zlepšení oblastí, které jsou pro vás důležité, a které vás budou motivovat.

Nemusíte se bát, že vaše zpětná vazba zapadne v záplavě dat. Moderní průzkumy umožňují informace strukturovat přehledně dle různých kritérií, díky čemuž může zaměstnavatel věnovat pozornost i menším úsekům, oddělením či týmům. To znamená, že váš názor se k vedení dostane, i když pracujete ve velké firmě či korporaci.

Průzkum spokojenosti pro vás může být příležitostí říct vlastní názor a vyjádřit co vás při práci těší i trápí. Tak proč toho nevyužít?